Sobota, 8 maja 2004

Wioślarski PŚ - trzy polskie osady awansowały do finałów

id, pap 08-05-2004, ostatnia aktualizacja 08-05-2004 13:37

Trzy polskie osady awansowały w sobotę do finałów zawodów wioślarskiego Pucharu Świata, które odbywają się na torze Malta w Poznaniu.

W niedzielnych finałach popłyną: kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej Ilona Mokronowska i Magdalena Kemnitz, męska dwójka podwójna Adam Wojciechowski i Michał Jeliński oraz czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn Robert Urbański, Cezary Mrozowicz, Paweł Rańda i Gabriel Pawlak.

W półfinale Mokronowska i Kemnitz z wynikiem 1.41,60 zajęły drugie miejsce, ustępując o 0,58 jedynie osadzie niemieckiej.

Drugą lokatę w wyścigu półfinałowym wywalczyła także czwórka bez sternika wagi lekkiej. "Biało-czerwoni" (6.04,58) o 0,18 przegrali tylko z osadą rosyjską.

Wojciechowski i Jeliński o awans do finału walczyli w repesażach. W swoim wyścigu zajęli drugą pozycję, przegrywając tylko z reprezentantami Węgier.

0,02 sekundy zabrakło do awansu do finału polskiej ósemce. Piotr Buchalski, Sebastian Kosiorek, Dariusz Nowak, Rafał Hejmej, Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski, Paweł Rakowski, Bogdan Zalewski i Daniel Trojanowski zajęli w wyścigu repesażowym piąte miejsce, a do finału A awansowały cztery najlepsze osady.

W niedzielnym finale B popłyną także dwie polskie dwójki bez sternika - Marcin Wika i Piotr Basta oraz Łukasz Kardas i Dawid Pacześ. Obie osady w sobotnich półfinałach zajęły czwarte lokaty.

Do finału A nie zdołała zakwalifikować się również męska czwórka bez sternika. Jarosław Godek, Mariusz Daniszewski, Artur Rozalski i Rafał Smoliński uplasowali się w swoim wyścigu na trzeciej pozycji, za osadami Słowenii i Holandii.

W piątek kwalifikację do finałów A wywalczyła Julia Michalska w jedynce wagi lekkiej oraz męska czwórka podwójna, płynąca w składzie: Adam Bronikowski, Marek Kolbowicz, Sławomir Kruszkowski i Adam Korol.

Regaty w Poznaniu są pierwszymi w tym sezonie z cyklu Pucharu Świata, będącego - zaraz po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata - najbardziej prestiżową imprezą w wioślarstwie.