Pyszne Jedzenie w Poznaniu, Catering, Jedzenie na telefon, kebab, obiady .
Poznańskie Towarzystwo Wioślarzy
TRYTON 1912-2012
100 lat

Istniejemy od roku 1912. Naszym założycielem jest jeden z późniejszych przywódców Powstania Wielkopolskiego (jedynego zwycięskiego w historii Polski) Franciszek Budzyński. Mamy więc głębokie tradycje. Wrośliśmy już na stałe w obraz naszego miasta.


Wstępując do nas masz szansę stać się dobrym sportowcem, a nawet mistrzem jak nasza obecna zawodniczka Julia Michalska, która wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski i tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Świata 2006. Trenując u nas nie musisz obawiać się o swoje zdrowie. Ponieważ jesteśmy Towarzystwem Wioślarzy, a nie klubem sportowym nastawionym na profity, nie liczy się dla nas wynik, który został opłacony zdrowiem naszego zawodnika. Każdy za to ma szansę osiągnąć wynik najlepszy przy uzyskanych w naszym Towarzystwie umiejętnościach przy pomocy wykwalifikowanych trenerów.

Prezesem naszego Towarzystwa był do maja 2005 znany wśród sportowców, a wśród wioślarzy szczególnie mgr inż. Wojciech Tadeuszak, wieloletni sędzia wioślarski, który przewodził naszemu Towarzystwu już ponad 25 lat. W roku 2003 doprowadził nasz klub do dzięwięćdziesiątej rocznicy istnienia. Dzięki jego wysiłkom udało się zorganizować z tej okazji wspaniałą akademię z udziałem władz miejskich i sejmiku wojewódzkiego, a także przedstawicieli wielu wielkopolskich klubów sportowych, którzy gratulowali nam tej rocznicy. Z uroczystości tej materiał nagrał również poznański ośrodek TVP i wyemitował w Teleskopie - lokalnym wydaniu wiadomości. Dzięki też jego staraniom udało się wydać monografię PTW Tryton w formie książki, w której znaleźć można historię tego szacownego Towarzystwa, a także ważniejsze wyniki osiągane przez jego zawodników na przestrzeni 90 lat (monografia do kupienia w Trytonie w cenie 25 zł).


Skład Zarządu TUTAJ


Remont Przystani w 2011r.
Wspomnienie tych co odeszli

Wspomnienie działaczy, trenerów, zawodników PTW Tryton
Spływ wioślarski 2006

Na trasie Poznań - Szczecin w 6 dni. Relacja