Poznaniak Marcin Witkowski najlepszym trenerem wioœlarskim w Polsce

...

rana, pap 17.11.2013, ostatnia aktualizacja 17.11.2013 14:15

Ariana Borkowska, Julia Michalska, i ich trener Marcin Witkowski

Ariana Borkowska, Julia Michalska, i ich trener Marcin Witkowski (Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta)

Podopieczne Witkowskiego - Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (obie RTW Lotto Bydgostia), Joanna Leszczyńska i Sylwia Lewandowska (obie WTW Warszawa) zdobyły w sierpniu w Korei Południowej bršzowy medal mistrzostw œwiata w konkurencji czwórek podwójnych. Był to jedyny medal polskiej reprezentacji na tej imprezie i pierwszy w historii polskiego wioœlarstwa w tej konkurencji.

O wyborze Marcina Witkowskiego na trenera roku zadecydowała Kapituła Polskiego Zwišzku Towarzystw Wioœlarskich. Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas kursokonferencji trenerów i instruktorów w Poznaniu. Osobne wyróżnienie otrzymał Jarosław Szymczyk, którego syn i podopieczny Natan Węgrzycki-Szymczyk zdobył złoto na jedynce w mistrzostwach œwiata juniorów.

Trener żeńskiej kadryf nie ukrywał, że mijajšcy rok był niezwykle udany dla niego. - Oprócz bršzowego medalu seniorek, srebro zdobyła czwórka w młodzieżowych mistrzostwach œwiata. Wprawdzie osobiœcie nie byłem na tych zawodach, ale u progu sezonu to ja składałem tę osadę. Celem na przyszły rok jest przygotowanie dwóch załóg na mistrzostwa œwiata, myœlę, że oprócz czwórki będzie to prawdopodobnie dwójka podwójna - powiedział Marcin Witkowski.

Młody, zaledwie 37-letni Witkowski już po raz czwarty został wybrany najlepszym trenerem roku.- Już słyszałem opinie, że nie jestem takim młodym trenerem. Ale tak poważnie, myœlę, że moje sukcesy to zasługa całego polskiego wioœlarstwa i nie czuję jakiejkolwiek zazdroœci ze strony starszych kolegów - przyznał.

Szkoleniowiec kadry narodowej urodził się 14 paŸdziernika 1976 roku w Poznaniu. Przez dziewięć lat był zawodnikiem miejscowych klubów PTW Tryton i AZS AWF. Jako trener zaczšł pracować w 1998 roku. Obecnie jest także koordynatorem w PTW Tryton. W 2001 roku ukończył poznańskš AWF.

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl  ˆ Agora SA